4 DW „Buki” ze Śliwic, 1 TDW „Gryf” im. ks. ppłk. Józefa Wryczy wraz z Komendą Hufca Tuchola mają zaszczyt zaprosić na IX Rajd WYZWOLENIE pt. "Jak rozpętałem II Wojnę Światową?" , skierowany do harcerzy starszych, wędrowników oraz instruktorów! 
MIEJSCE ZBIÓRKI : Śliwice
TERMIN : 3 - 5 marca 2017r.
CZAS ZBIÓRKI : 16:00 – 16:40
TERMIN ZGŁOSZEŃ : Zgłoszenia przyjmujemy do 17 lutego 2017 roku na adres wyzwolenie.tuchola.zhp@gmail.com z załącznikiem (tj. tabela -imię, nazwisko, wiek + nazwa drużyny / patrolu)
KOSZT : 35 zł
ZADANIA PRZEDRAJDOWE : 
Zadanie przedrajdowe polega na:
1)przygotowaniu do wykonania piosenek wojskowych i partyzanckich na temat II Wojny Światowej(2pkty). Koło ratunkowe - wiersz o tej samej tematyce wraz z autorem i tytułem.
Regulamin : Konkurencja odbywa się między patrolami. Po zaśpiewaniu zwrotki i refrenu prowadzący liczy do trzech, i tu zaczyna śpiewać następny patrol. Można nie zaśpiewać dwa razy, za trzeccim odpada sie z gry. Koło ratunkowe zapewnia nam utrzymanie się w grze,ale nie gwarantuje nam punktów. Można zaśpiewać inną piosenkę ( harcerska, turystyczna - 1 pkt) . Jury może przyznać dodatkowe punkty za wykonanie piosenek oraz za jakość wykonania wiersza. Piosenki NIE MOGĄ SIĘ POWTARZAĆ (jeśli inny patrol już zaśpiewał naszą piosenkę nie mozemy jej powtórzyć w innej rundzie)
2) Zadaia wiedzowe, których treśc wysłana będzie przy zgłoszeniu. Test odbędzie się na trasie.
PATROLE : 5-10 os. + pełnoletni opiekun (może być członkiem patrolu)
WYMAGANIA: opłacone składki członkowskie, ważne książeczki harcerski, pełne regulaminowe umundurowanie ZHP, polisa od NW.
CO ZABRAĆ: Ciepłą odzież, dostosowaną do warunków atmosferycznych, zmienne obuwie na halę, instrumenty muzyczne, można zabrać aparat, prowiant na kolację i śniadania, obuwie na trasę (NIE WIĘCEJ NIŻ JEDEN PLECAK! )
GWARANTUJEMY : ciepły obiad w sobotę , naszywkę, wrzątek i herbatę, dobrą zabawę, dyplomy i nagrody. 
PROGRAM : gra fabularna oparta na tematyce rajdu, wystawa, trasa rajdowa
hm. Jarosław Słoma HO
phm. Izabela Słoma HR
phm. Maciej Myśliwiec HR

By: EduSystem | All rights reserved | ZHP Tuchola

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce cookies.

  Jeśli akceptujesz pliki cookies pochodzące z serwisu tuchola.zhp.pl wciśnij przycisk :
EU Cookie Directive Module Information